IGRE

RISTANC:

ŠT. IGRALCEV: dva ali več, lahko tudi eden

PRIPOMOČKI: kreda

OPIS IGRE: Na asfalt s kredo narišemo ristanc. Izza črte vržemo kamenček v 1 polje. Nato skačemo po oštevilčenih poljih. Če je en kvadratek, vanj skočimo z eno nogo. Na desetki se obrnemo in nazaj grede poberemo kamenček. Če kamenček pade na črto ali če stopimo pomotoma na tla, gremo še enkrat od začetka, drugače nadaljujemo s številko 2 in tako dalje do 10.

DOBRO JUTRO:

NAMEN: tek

OPIS IGRE: Učenci stojijo v krogu. En igralec hodi okrog kroga. Nenadoma poda nekomu roko in mu vošči: “Dobro jutro” ter steče naprej. Tisti, kateremu je rekel dobro jutro, pa steče v nasprotni smeri. Kdo bo prej pritekel do izpraznjenega mesta?

KIPI:

PRIPOMOČKI: glasba

NAMEN: plesna igra

OPIS IGRE: Otroci  prosto plešejo ob dani glasbi. Ko vzgojiteljica  ugasne glasbo, učenci naredijo kip. Tisti kip, ki se premakne, izpade. Otroci  naj si izmišljajo raznorazne kipe, vzgojiteljica  jih lahko tudi vpraša kaj predstavljajo.

ČEVLJE SEZUVATI:

PRIPOMOČKI: čevlji

NAMEN: koordinacija

OPIS IGRE: Čevlje si je treba sezuti stoje na eni nogi. Ko si otroci sezuvajo levi čevelj, stojijo na desni nogi, ko si sezuvajo drugega, stojijo na levi nogi. Pri sezuvanju desnega čevlja smejo uporabiti le levo roko, pri sezuvanju desnega pa samo desno roko. Kdor se dotakne tal ali se kam nasloni, je izločen.

ČASOPISNA TEKMA:

ŠT. IGRALCEV: dve skupini

PRIPOMOČKI: časopis

NAMEN: štafetna igra

OPIS IGRE: Otroci so razdeljeni v dve vrsti. Vsak tekmovalec dobi dva časopisa. Na prvem stoji, drugega položi predse, stopi nanj, dvigne prvega, ga položi predse … Katera vrsta bo hitrejša?