IGRE

RISTANCŠT. IGRALCEV: dva ali več, lahko tudi edenPRIPOMOČKI: kredaNa asfalt s kredo narišemo ristanc. Izza črte vržemo kamenček v 1 polje. Nato skačemo po oštevilčenih poljih. Če je en kvadratek, vanj skočimo z eno nogo. Na desetki se obrnemo in nazaj grede poberemo kamenček. Če kamenček pade na črto ali če stopimo pomotoma na tla, gremo še enkrat od začetka, drugače nadaljujemo s številko 2 in tako dalje do 10.

DOBRO JUTROŠT. IGRALCEV: poljubnoNAMEN: tekUčenci stojijo v krogu. En igralec hodi okrog kroga. Nenadoma poda nekomu roko in mu vošči: “Dobro jutro” ter steče naprej. Tisti, kateremu je rekel dobro jutro, pa steče v nasprotni smeri. Kdo bo prej pritekel do izpraznjenega mesta?

KIPIŠT. IGRALCEV: poljubnoPRIPOMOČKI: glasbaNAMEN: plesna igraOtroci  prosto plešejo ob dani glasbi. Ko vgojiteljica  ugasne glasbo, učenci naredijo kip. Tisti kip, ki se premakne, izpade. Otroci  naj si izmišljajo raznorazne kipe, vzgojiteljica  jih lahko tudi vpraša kaj predstavljajo.

ČEVLJE SEZUVATIŠT. IGRALCEV: poljubnoPRIPOMOČKI: čevljiNAMEN: koordinacijaČevlje si je treba sezuti stoje na eni nogi. Ko si otroci sezuvajo levi čevelj, stojijo na desni nogi, ko si sezuvajo drugega, stojijo na levi nogi. Pri sezuvanju desnega čevlja smejo uporabiti le levo roko, pri sezuvanju desnega pa samo desno roko. Kdor se dotakne tal ali se kam nasloni, je izločen.

ČASOPISNA TEKMAŠT. IGRALCEV: dve skupiniPRIPOMOČKI: časopisNAMEN: štafetna igraOtroci so razdeljeni v dve vrsti. Vsak tekmovalec dobi dva časopisa. Na prvem stoji, drugega položi predse, stopi nanj, dvigne prvega, ga položi predse … Katera vrsta bo hitrejša?